Du har indtastet en værdi, som indeholder ugyldige tegn, i nedenstående fremhævede felter. Gennemse dit valg, og brug kun gyldige tegn.

Produktet er muligvis ikke et nøjagtigt match til din søgning

Du har tidligere købt dette produkt. Se i ordrehistorik

 
 

74441-0001

Pluggable I/O Connector, SFP, SFP+, 20 Contacts, 1 x 1 (Single), Surface Mount, 74441 Series

MOLEX 74441-0001
×

Billedet er vejledende. Se produktspecifikationen.

Producent:
MOLEX MOLEX
Producentens varenummer:
74441-0001
Varenummer:
2112385
Produktsortiment
74441 Series
Også kendt som:
GTIN UPC EAN: 800755998788
Teknisk datablad:
74441-0001   Datasheet
Se alle tekniske dokumenter

Vælger af produktsortiment (74441 Series)

Se alt fra dette produktsortiment

Produktoversigt

The 74441-0001 is a 20-circuit 2-row 0.80mm pitch SFP, SFP Plus (SFP+) host right angle connector, Z-axis pluggable, with 0.38µm gold plating, gold-plated copper alloy contacts, PCB mounting and surface mount termination. This 74441 series connector is made of high temperature thermoplastic, can be used with EMI shield, 73927 SFP cage, 86025 LC duplex cable assembly, guide frame, 73939 HSSDC2 cable assembly, mates with SFP modules, suitable for module-to-board application.
  • Black colour
  • UL94V-0 flammability rating
  • Current rating per contact is 0.5A
  • Voltage rating is 30VAC
  • DC
  • Temperature range from -40 to 85°C

Applikationer

Industrial

Produktoplysninger

Vil du at se lignende produkter? Vælg blot de ønskede attributter nedenfor og tryk på knappen ×


:
20Contacts

:
SFP, SFP+

:
Receptacle (Vis relaterede konnektorer)

:
1 x 1 (Single)

:
Surface Mount

:
Surface Mount

:
74441 Series

:
Gold Plated Contacts

:
Copper Alloy

Find lignende produkter Vælg og tilpas attributterne ovenfor for at finde lignende produkter.

Tekniske dokumenter (5)

CAD Downloads

×

Salgs- og leveringsbetingelser

CAD Models - Notice
CAD Models and drawings are provided to you on a revocable limited licence for your internal use only but remain the property of the manufacturer who retain all intellectual property rights and ownership. They are provided to assist you in decision making and as design guide but are not guaranteed to be error free, accurate or up to date and is not intended to be taken as advice.
Use of these CAD models and other options provided are downloaded and used entirely at your own risk and by continuing you confirm acceptance of the above.

Accepter Annuller

Også kendt som

GTIN UPC EAN: 800755998788
Bedst sælgende
Emballagetype Klippet bånd

367 På lager

1.920 flere vil være tilgængelige den 28-11-21

Reservering af fremtidigt lager

Bestil inden kl. 18:00

Hos dig næste arbejdsdag

kr 15,27

Priser er ikke tilgængelige. Kontakt kundeservice.

Pris for:
Each (Supplied on Cut Tape)
Flere: 1 Minimum: 1
Antal Pris Din pris
 
 
1+ kr 15,27
Kampagnepris
Kontraktpris
Kun webpris
Kun webkontaktpris
 
10+ kr 13,03
Kampagnepris
Kontraktpris
Kun webpris
Kun webkontaktpris
 
50+ kr 11,92
Kampagnepris
Kontraktpris
Kun webpris
Kun webkontaktpris
 
100+ kr 10,80
Kampagnepris
Kontraktpris
Kun webpris
Kun webkontaktpris
 
500+ kr 10,58
Kampagnepris
Kontraktpris
Kun webpris
Kun webkontaktpris
 
1000+ kr 10,35
Kampagnepris
Kontraktpris
Kun webpris
Kun webkontaktpris
 
 
 

Priser er ikke tilgængelige. Kontakt kundeservice.

No longer stocked:: No Longer Manufactured::
Føj til indkøbskurv Føj til indkøbskurv Forudbestil
Tilføj
Vare med begrænsninger
Tilføj varenr. / Linjenote
Total:
Total: ( )
Total: --
Bemærk: Forsendelser i forbindelse med forskellige emballagemuligheder sendes muligvis fra et eksternt lager. Se oplysningerne om levering og leveringstid for hver emballagemulighed.